Anasayfa » Yerel

İstanbul Ağrı Dernekler Federasyonu Kuruldu

Yazar: - 01 Aralık 2009 – 09:56      YAZI BOYUTU: 12 14 16 18 1 Yorum
Haber kategorisi: Yerel

1

 İstanbul Aksaray’da faaliyet gösteren ve Ağrı’ya bağlı 15 dernek bünyesinde bulunduran Ağrı Dernekler Federasyonu resmen kuruldu.

 Genel kurulunu kendi yerinde yaptıran Federasyon genel kurula katılım oldukça fazlaydı. Yapılan oylamada Dernek Başkanlığına Avukat Mehmet Bayram getirilirken, Başkan Yardımcılığına ise Hasan Turan, Nimetullah Kaya seçildi. Diğer görev dağılımı ise Nesim Aslan Sekreter, Orhan Erek Muhasip, Osman Dinçer Halkla ilişkiler ve Orhan Kösem Eğitim İşleri görevine verildi.

On beş derneğin başkanı ve yardımcılarının da hazır bulunduğu kongrede çeşitli konuşmalar yapıldı Ağrı ve yöresinin sorunları dile getirildi.

 

 

Ağrı Dernekler Federasyonu başkanı Mehmet Bayram

 

yaptığı konuşmada, Biz Ağrı’lılar olarak çok acılar çektik. Heremiz bir yere dağıldık. Bu dernekler sayesinde tonlanıp bir birlerimizin acısını, sevincini paylaşıyoruz. Bundan sonra daha da bir birlerimize kenetlenip yardımcı olacağız. Federasyonumuz ilk etapta 400–500 öğrencimize burs verecektir. Ramazanlarda yoksullarımıza gıda, giyim ve çeşitli yardımlar yapılacaktır. Bu yardımlarımız İstanbul’da yaşayan Ağrı’lılara özgü olmayacak Ağrı’ya kadarda uzanıp gidecek. Yer sorunumuzu çözdük yer alımı için bizlere yardımlarını esirgemeyen hemşer

 

ilerimize ilrde birer teşekkür plaketi vereceğiz. dedikten sonra sorulan sorulara yardımcıları ile birlikte cevap verdi.

 

Ağrı Dernekler Federasyona şu dernekler bağlı bulunmaktad

 

ır:

 

 

“BAY-DER Doğubayazıt Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği, Başkanı Sadullah Demirbaş, İstanbul Gaziosmanpaşa AĞ-DER Başkanı Mehmet Uçar, İstanbul Ümraniye AĞ-DER Başk

 

anı Kazım Akbaş, İstanbul Sancaktepe AĞ-DER Başkanı Sadettin Kaftar, İstanbul Sultanbeyli  AĞ-DER Başkanı M.Nuri Şimşek, Doğubayazıt Sarıbıyık Köyü Derneği Başkanı Mehmet Kızıltaş, Ağrı Kocatepe köyü Derneği Başkanı Kasım Daniş, Doğubayazıt Bezirhana köyü Dernek Başkanı Yusuf Demir, Ağrı İstanbul ili AĞ-DER Nihat Adan, Doğubayazıt İncesu köyü Başkanı Osman Dinçer, Doğubayazıt Bayrampaşa köyü Dernek Başkanı Metin Öztürk, Ağrı Kalender köyü Dernek Başkanı Ergin Aslan, İstanbul Silivri Ağrılılar Dernek Başkanı Nuhlis Çil, İstanbul Eyüp Ağrılılar Derneği Başkanı Nurettin Tilaver ve İstanbul Sefaköy Doğubayazıtlılar Derneği Başkanı M.Emin Gülten.


 2.149 defa okundu     Yazdır Yazdır      

Bu habere yapılan yorumları dilerseniz, RSS 2.0 beslemesini kullanarak takip edebilirsiniz.

1 Yorum »

Habere Yorum Yapın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

Yorumunuz *

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image